A napraforgó a nyár egyik legszebb élénksárga virága, amely hatalmas fejével követi a nap útját. Ám a napraforgót, mint gyógynövényt is hasznosíthatjuk, könnyedén és sokoldalúan.
Csökkenti a magas koleszterin szintet, és a magas várnyomást. Aki ilyen betegségekben szenved, igyon rendszeresen napraforgómagból készült teát, vagyis 1 liter forró vízbe tegyünk bele egy csésze nyers hántolt napraforgómagot, és főzzük kb. fél óráig. Szűrjük le és osszuk le négy adagra. Ugyanezt napraforgó virágszirommal is megtehetjük, ami szintén jótékony hatással lesz szervezetünkre.
Aki szeretne több B és vitamint szervezetébe bevinni minden hónapban iktasson be étrendjébe 15 dkg hántolt napraforgómagot.
De ezen kívül a napraforgómagot akár csak a búzát csíráztathatjuk is, ehhez vegyünk egy tiszta lapos tálat, szórjunk bele napraforgó magot, és öntsük fel annyi vízzel, ami ellepi. Naponta cseréljük le a vizet, és pótoljuk hideg friss vízzel. Meleg szobában két-három nap alatt kicsírázik, amit utána szórhatunk salátába, tehetjük kenyérre, joghurtba, vagy müzli mellé. A napraforgó csíra gazdag D, és B vitaminban, káliumban, kalciumban, és vasban.
A napraforgó olaj is egészséges így a főzéshez és sütéshez is érdemes használni, mert az összes vitamint és ásványi anyagot megőrzi a hidegen sajtolás mellett. A legjobb, ha kertünkbe ültetünk tavasszal vagy nyáron pár szem napraforgót és a saját termesztésű friss napraforgó magot és napraforgó virágszirmot használjuk fel étkezési célokra.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése